Elektryk Gazelą Biznesu

W 2013 roku Elektryk Sp. z o.o. otrzymała prestiżową nagrodę, przyznawaną przez gazetę Puls Biznesu, dla jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju!

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji zostały zweryfikowane wyniki osiągnięte w okresie 2010, 2011 i 2012.

O tytuł Gazeli Biznesu 2013 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2010 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2010 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 mln a 200 mln złotych
  • w latach 2010-2012 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2010-2012 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2010 (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland

Ranking publikowany jest w postaci ponad dwustustronicowego specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego wydania „Pulsu Biznesu”. Oprócz tego na specjalnej stronie gazele.pl znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach, począwszy od roku 2000.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram