Dział Badawczo - Rozwojowy (R&D)

Elektryk sp. z o.o. posiada własny dział badawczo-rozwojowy, który zajmuje się opracowywaniem specjalistycznych rozwiązań, w dziedzinie automatyki przemysłowej i robotyki, dla obszaru przemysłowego. Inżynierowie, projektanci, programiści automatyki, pracują stale nad badaniem i unowocześnianiem procesów produkcyjnych dla największych zakładów w Polsce
Od lat projektujemy i wykonujemy urządzenia, według indywidualnych potrzeb odbiorców. Wiele z naszych realizacji nosi znamiona prototypów, które potem z sukcesem mogą być powielane i wdrażane w zaawansowane procesy zautomatyzowanej produkcji przemysłowej. We własnym zakresie testujemy własne rozwiązania dla procesów i urządzeń automatyki, prowadzimy dla nich dokumentacje, sprawdzamy wyniki, co pozwala nam w pełni niezależnie osiągać coraz lepsze rezultaty naszej pracy.
W roku 2022 ukończyliśmy prace nad w pełni zautomatyzowaną linię spawalniczą, przeznaczoną do zakładów mieszczących się w USA. Sukcesem naszych inżynierów było osiągnięcie efektów, których inżynierowie amerykańscy nie zdołali zaprojektować i wykonać.
Główna część linii została wykonana w zakładach Woodmizer. Do naszych zadań należało opracowanie, zaprojektowanie, wykonanie i zaprogramowanie wszystkich elementów sterujących oraz instalacji elektrycznych, t.j.:
- wykonanie projektów instalacji elektrycznych, szaf sterowniczych, pulpitów operatorów
- wykonanie i montaż zaprojektowanych elementów
- zaprogramowanie pracy zautomatyzowanej linii
Automatyczna linia spawalnicza, zastąpiła pracę 15 pracowników, zwiększając tym samym efektywność i
precyzję wykonywanych elementów, a także obniżając tym samym koszty produkcji
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram